piątek, 12 lutego 2016

W poszukiwaniu przedszkola idealnegoJak szukać i jak wybrać przedszkole, które będzie zapewniało naszemu dziecku jak najlepszą opiekę, poziom edukacji, odpowiedni podział czasu między zabawę i naukę, krótko mówiąc jak najlepszy start na tym pierwszym jakże ważnym etapie? Dziś pewne moje przemyślenia na ten temat i prezentacja dość nietypowego przedszkola, bo łączącego pedagogikę montessoriańską z językiem angielskim używanym przez większość dnia. 

Poprzednie przedszkole mieszczące się na Saskiej Kępie, o którym wspominałam tutaj spisywało się jak najlepiej i w pełni nam odpowiadało. Kiedy jednak pół roku temu na świat przyszedł mój drugi synek codzienne dość długie dojazdy stały się niemożliwe. Z żalem musieliśmy zrezygnować z dotychczasowego przedszkola i poszukać nowego. Prowadzenie zajęć w języku angielskim nadal pozostawało dla nas jednym w priorytetów.

Złożyło się niezwykle szczęśliwie, że tuż obok nas, w warszawskim Rembertowie akurat otwierało się nowe przedszkole - My Montessori Corner. Oprócz tego, że założeniem przedszkola jest komunikacja prawie wyłącznie w języku angielskim, to oprócz tego, a może przede wszystkim, stosowana jest w nim pedagogika Marii Montessori. Nigdy wcześniej nie wgłębiałam się szczególnie w tę metodę (mimo, że podczas moich studiów była ona bardzo dobrze oceniana przez wykładowców), jednak z czasem z teorii i praktyki - obserwując owoce pracy mojej córki - dowiedziałam się na jej temat całkiem sporo. Bez wątpienia należy stwierdzić, że jest to bardzo wartościowa metoda edukacyjna wykorzystująca elementy życia codziennego do przyswajania przez dzieci wiedzy o świecie. Co ciekawe, w przedszkolu montessoriańskim zasadniczo nie ma podziału na grupy wiekowe, a starsze i młodsze dzieci spędzają większość czasu wspólnie ucząc się od siebie i pomagając sobie. O tym dlaczego warto posłać dziecko wcześnie do przedszkola możecie przeczytać tutaj.

Myślę, że na podstawie małej dokumentacji zdjęciowej zorientujecie się na czym polega edukacja w przedszkolu montessoriańskim. Warty przypomnienia jest fakt, że większość zajęć odbywa się w języku angielskim - nauczycielki posługują się nim biegle lub jest to dla nich język ojczysty.CODZIENNE ZAJĘCIA W PRZEDSZKOLU MONTESSORIAŃSKIM

Przygotowywanie upominków na Dzień Babci i Dziadka. Dzieci samodzielnie wykonują laurki i...pieką ciasteczka.


Eksperymenty chemiczne
Bożonarodzeniowe prace


Pieczenie ciasteczek


Kreatywna zabawa z klockami


Wytwory dziecięcych rączekZimowe prace plastyczneNauka przyrody


Samodzielne przygotowanie podwieczorku :)


Farby na całego


Zabawa w ogrodowej kuchni


Mali odkrywcyTestowanie "jak to działa"


Pieczenie faworków w Tłusty Czwartek


Po więcej informacji zapraszam na stronę przedszkola My Montessori Corner.0 komentarze:

Prześlij komentarz