niedziela, 22 listopada 2015

Opowieści na podwieczorek
Dziś chcę wam pokazać cykl książeczek Tea Time Stories, czyli Opowieści na podwieczorek. Jak pisze ich autorka, Danuta Zawadzka: "to seria książeczek przygotowana z myślą o dzieciach, które zaczynają swoją przygodę z językiem angielskim. Krótkie historyjki zilustrowano z humorem i fantazją, a przewodnikiem po nich jest sympatyczny Pan Czajniczek!" Książeczki publikowane są przez wydawnictwo Skrzat. Jak je oceniam i gdzie można je znaleźć - o tym kilka słów poniżej. 


W serii Tea Time Stories są cztery opowiadania - o małpce, misiu, myszce i kotku. Każde z nich zawiera nagranie audio czytane przez znanego z TV Kevina Aistona. Układ wszystkich książek jest taki sam. Na wstępie prezentowane są postacie, które będą występowały w opowiadaniu. Wszystkie obrazki podpisane są w języku angielskim i polskim.
Opowiadania mają powtarzalną strukturę. Są to proste historyjki, w których główny wątek jest powtarzany, z tym że za każdym razem jest on nieco zmieniony lub rozbudowany. Z jednej strony jest to nieco monotonne, ale z drugiej dzięki takiej strukturze dziecko szybciej zapamiętuje poszczególne zwroty.  Pod koniec książki znajduje się tłumaczenie całości opowiadania - nie sądzę, aby było potrzebne rodzicom, raczej ma na celu służyć jako materiał dydaktyczny.
Książeczki najtaniej kupicie w księgarni internetowej STO BAJEK.Moja ocena: 4/5


0 komentarze:

Prześlij komentarz