wtorek, 7 kwietnia 2015

Jeszcze jeden królik :-) (FR)
Święta, Święta i po Świętach... U nas jednym z symboli Wielkanocy jest kurczaczek symbolizujący narodziny i nowe życie. W kulturach zachodnich za taki symbol uznaje się natomiast małego królika. W luźnym nawiązaniu do tego faktu, dziś kilka słów o słynnym Króliku Piotrusiu i prezentacja bajeczki w wersji francuskojęzycznej.Piotruś Królik – główna postać serii książek dla dzieci autorstwa Beatrix Potter. Po raz pierwszy pojawił się w Piotrusiu Króliku (The Tale of Peter Rabbit) w 1902 roku (polskie wydanie  w 1991 roku). Charakterystyczną cechą jego wyglądu jest jasnoniebieski płaszczyk. (za Wikipedią).

Ponieważ Klarcia wyjątkowo lubi wszelkie króliki, ta opowieść również niezwykle przypadła jej do gustu :-) Nieraz można spotkać polskojęzyczną wersję bajki w telewizjach dziecięcych, najłatwiej jednak o francuskojęzyczne odcinki na youtube.


Oto jeden z odcinków Królika Piotrusia, czyli francuski "Pierre Lapin". Oceńcie same:


Polecam też pięknie ilustrowaną książkę dla najmłodszych czytelników autorstwa Beatrix Potter "Pierwsze słowa. Królik Piotruś". Książka ma twarde kartki, przesuwające się elementy z obrazkami i prostymi słowami. Nam nadal zdarza się do niej wracać.


I kilka naszych zdjęć tej uroczej książeczki:

Moja ocena: 5/5

0 komentarze:

Prześlij komentarz