sobota, 31 stycznia 2015

clap! jump! sing!


Nadchodzi nowy miesiąc, musimy się i Was trochę zaktywizować! Styczeń był dla nas długim, pracowitym miesiącem, ale przede wszystkim dał nam się we znaki przez choroby... Na szczęście już wychodzimy na prostą i zamierzamy zacząć kolejny tydzień z nową energią.

W lutym będzie sporo o miłości, jakżeby inaczej:)! Pojawią się też nowe recenzje. Moja lista pomysłów na edukacyjne wpisy ciągle się wydłuża, tylko doba w żaden sposób nie chce się rozciągnąć... A szkoda, to by mi rozwiązało sporo kłopotów :)


W czasie kiedy spędzałyśmy z Klarcią całe dnie w domu w czasie i po chorobie, często słuchałyśmy różnych nagrań. Najlepsze były te, które łatwo wpadają w ucho i zachęcają do tańczenia i śpiewania. Jedną z takich piosenek jest "If you're happy", na pewno ją znacie.

Poniżej przytaczam kilka wykonań tej piosenki. Jak zauważycie, tekst jest trochę inny w każdej z nich. Wybierzcie tę, która najbardziej spodoba się Waszym maluchom ."If you're happy"                                          Do słów piosenki bardzo dobrze pasuje temat części ciała człowieka, a jeszcze lepiej czynności, które ciało może wykonywać. Może Wam się przydać do tego ten handout, który przedstawia nawy podstawowych części ciała oraz czasowników z nimi związanych.

Przygotowałam również listę poleceń związanymi z różnymi czynnościami, które możemy dawać dziecku. Chodzi o wielokrotne powtarzanie tych fraz. Należy wypowiedzieć dane polecenie i jednocześnie pokazać dziecku jak ma je wykonać. To są tylko przykłady. Możemy je modyfikować jak nam się podoba. Ćwiczenie ma na celu nauczyć dziecko rozumieć jak najwięcej czasowników związanych z aktywnościami. Spróbujcie w wolnej chwili.
Pozdrawiam!
0 komentarze:

Prześlij komentarz