środa, 3 grudnia 2014

Książki pod choinkę? Oczywiście!

Witam po krótkiej przerwie. Znowu praca poprzeplatana chorobami nie pozwoliła mi poświęcić tyle uwagi blogowi ile bym chciała. Właściwie nie wiadomo kiedy nadszedł grudzień i spadł już nawet pierwszy mini-śnieg, więc oznacza to, że świąteczny czas zbliża się wielkimi krokami. 


Kiedy przejeżdżam przez miasto, słucham radia albo przeglądam blogi, wszędzie pojawia się wiele świąteczno-prezentowych inspiracji. Z jednej strony można zacząć czuć presję zbliżającej się (a może już trwającej?) zakupowej gorączki, ale z drugiej - można co nieco podpatrzeć i ułatwić  sobie zadanie. 

Od kilku lat zaopatruję się w świąteczne prezenty na długo przed gwiazdką. Najpierw robię roboczą listę co by się komu przydało i podobało, a później systematycznie dokupuję albo sama wykonuję zaplanowane upominki. Jak na razie ten sposób sprawdza się bardzo dobrze i na początku grudnia mam już spore zasoby zachomikowane głęboko w szafach :)

Wiadomo, że prezenty sprawiają najwięcej szczerej radości maluszkom (co nie znaczy, że my też nie lubimy być obdarowywani :), dlatego żeby dać im pełnię szczęścia, dobrze jest przygotować wiele choćby najdrobniejszych upominków. Cała radość polega przecież na dobieraniu się do nich i rozpakowywaniu!

Ja w tym roku wybrałam między innymi kilka bardzo interesujących książeczek. Część z nich Klara otrzymała już wcześniej, a część zostawiam pod choinkę. Wszystkie książki pochodzą z brytyjskiego wydawnictwa Usborne, które bardzo lubimy zwłaszcza ze względu na piękne ilustracje i mądre edukacyjne treści. 

Najpierw zaprezentuję Wam absolutnie genialną serię "It's not my...", która uczy dziecko opisów zwierząt i przedmiotów, a przy tym ma zabawny wydźwięk. Postaci w nich występujące mają wyraźnie zaznaczone cechy, dzięki czemu dziecko z łatwością zapamiętuje nowe słowa, grafika jest prosta i bardzo przyjemna. Dla małych i nieco starszych dzieci (2-4 lata).

Pakiet "It's not my..." Activity Book - idealny na prezent!

W zestawie są dwie książki i dwie kolorowanki

Poniżej książka również z serii "It's not my...", lecz tym razem z typu "touch & feel" dla najmłodszych. Książka ma twarde karty i od dawna jest naszym przebojem.


***

A tu również dla maluszków twarda książeczka z najbardziej popularnymi brytyjskimi wierszykami-piosenkami. Znajdziemy w niej takie tytuły jak "Twinkle, twinkle little star", czy Baa Baa Black Sheep" oraz nasz nowy hit "Hey, Diddle Diddle" :) Dla dzieci od 1,5 roku.
***
Teraz coś dla trochę starszych dzieci, choć mój 2,5-latek już sobie całkiem nieźle z tym radzi. Książka "Big Wipe-Clean Activity Book" jest dużego formatu, ma śliskie kartki i dołączone dwa ścieralne markery. W środku znajdują się zadania głównie typu "znajdź drogę", "połącz kropki" i "uzupełnij rysunek". Idealna dla 3-4 latków.


***
Mamy również coś typowo świątecznego. To książka z naklejkami "Santa's Workshop". Dużo zabawy i naklejania, czyli tego, co dzieciaki lubią najbardziej. Naklejki należy przyklejać według pewnej logiki, co wyróżnia tę książkę. Dziecko również dowiaduje się z niej skąd tak naprawdę biorą się pod choinką prezenty... Dla 2-4 latków jak znalazł.


***

I na koniec Usborne'owa  książka z naklejkami do nauki francuskich słówek. Tematycznie, przejrzyście ułożone słowa ułatwiają zapamiętywanie. Dodatkowo zawiera napisy poszczególnych wyrazów. Bez napisów odpowiednia już dla 2-latków, z napisami-trochę później :)
Te wszystkie piękne wydania można zamówić przez internet tutaj. Książki sprowadzane są z Wielkiej Brytanii, ale opłata za przesyłkę to tylko 20 zł. Dystrybutorka oferuje liczne promocje. 

Nadchodzące Święta to dobra okazja by powiększyć biblioteczkę Waszego dziecka :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz