czwartek, 20 listopada 2014

Prosto i słodko - genialnie!

Seria Little Bunny tworzona przez Dianne Miller jest genialna w swej prostocie. Autorka na swojej stronie zamieszcza wiele zadań w oparciu o rysunki przedstawiające małego króliczka i jego przygody. Obrazki są bardzo proste i przejrzyste, a motywu króliczka nie da się nie polubić. 

Nam najbardziej przypadły do gustu 3-in-1 printables, czyli karty z rysunkami tematycznymi, podpisane i przeznaczone do wycięcia i pokolorowania.

Oprócz dobrze opracowanych materiałów typu 3 w 1, na stronie Little Bunny Series jest wiele innych materiałów do pobrania, takich jak "znajdź na obrazku", labirynty, zadania do nauki liczenia, karty i książeczki do kolorowania.

Z serii 3-in-1 printables znajdziemy:
- kształty
- alfabet
- liczby
- temat porządków
- przeciwieństwa

My zaczęłyśmy właśnie od tych ostatnich. Wspólnie układałyśmy na dywanie karty przedstawiające przeciwieństwa i próbowałyśmy dopasowywać do siebie przeciwne znaczenia obrazków. 

Podczas szukania odpowiednich kart, czytamy ich opisy angielsku. Po kilkukrotnym powtórzeniu tej zabawy, dziecko zapamiętuje coraz więcej i za każdym razem jest w stanie właściwe wskazać 2-3 kolejne karty. 

Wszystkie wspomniane materiały możecie pobrać z tej strony: Little Bunny Series - printables.

Polecam też króliczkowy zestaw do pobrania. A tu mała relacja z naszej zabawy z przeciwieństwami:

0 komentarze:

Prześlij komentarz