sobota, 8 listopada 2014

Pingwinkowy świat (FR)
U nas od dłuższego czasu ciągną się jesienne przeziębienia. Najpierw dopadło Klarę, teraz dla odmiany ja muszę się kurować, a już miałam nadzieję, że w tym roku wyjdziemy cało z tego grypowego sezonu. No cóż. Wygrzewamy się w domu już tydzień i w tym czasie wykorzystałyśmy już praktycznie wszystko: gry, zabawy i zabawki, kredki i farby, wyklejanki, ciastolinę, kolorowanki, książeczki, piosenki i tańce... Odkopałyśmy również stary dobry filmik o przygodach pewnego pingwinka.

Klarcia widziała go już dość dawno, więc sprawił jej dużą radość i oglądała z zaciekawieniem. Zresztą, wcześniej - kilka miesięcy temu -  rozumiała zdecydowanie mniej. Teraz jest coraz bardziej osłuchana z językiem w ogóle, również z francuskim i mam wrażenie, że oglądając bajkę rozumie jej cały sens i sporą część wypowiedzi bohaterów.

"Tchoupi et Doudou" to krótkie ok. 5-minutowe francuskie filmiki o małym pingwinku o imieniu Tchoupi i jego przygodach. Doudou to najlepszy przyjaciel Tchoupiego, który zawsze mu towarzyszy. Słowo "doudou" po francusku oznacza ulubioną przytulankę dziecka. Ciekawe, czy Wasze maluchy mają taką wyjątkową zabawkę do kochania? U nas są trzy: różowy "królik rabbit", pluszowy labrador z IKEI i kocyk zwany "tisiem", które codziennie zasypiają i budzą się razem z Klarcią :) Doudou w bajce o Tchoupim to mały miś.

Na youtubie jest dostępnych dość sporo odcinków z tej serii w niezłej jakości. Tutaj zamieszczam jeden z nich - właśnie o chorowaniu....


"Tchoupi et Doudou" 
Tchoupi est malade - Tchoupi jest chory


0 komentarze:

Prześlij komentarz