czwartek, 30 października 2014

Darmowe książki dla dzieci - gdzie online?


Od jakiegoś czasu zdarza nam się przeglądać angielskie książeczki dostępne w internecie. Trzeba przyznać, że jest w czym wybierać. My jak na razie korzystamy z książek zamieszczonych online przeznaczonych do "tradycyjnego" czytania lub z narracją. Jest jednak wiele stron, z których - poza czytaniem online - można darmowo ściągać audiobooki, e-booki i wersje pdf. Do wyboru do koloru. Większość zasobów, chociaż nie wszystkie, dostępne są po zalogowaniu. Myślę, że warto przejrzeć tych kilka stron z darmową ofertą książek, wybrać te z nich, które nam odpowiadają, zapisać w ulubionych i czasem do nich wracać, zwłaszcza kiedy nasze dzieciaki już po kilka razy przeczytały wszystkie swoje książeczki, a my nie mamy czasu akurat wstąpić do księgarni.

Poniżej zamieszczam linki do moim zdaniem wartych uwagi zasobów, w tym księgarni, w których wszystkie lub część książek dostępna jest za darmo. Dla ułatwienia dołączam krótkie opisy każdej ze stron.

                                              
                                                        
                                                         We give books  Świetnie wyglądająca stronka dla małych czytelników. Znajdziemy na niej około 200 darmowych książeczek z obrazkami. Dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z czytaniem jest wybór książek oznaczonych ER (easy reader). Książki można czytać po zalogowaniu. Dodatkowym atutem strony są dostępne przy niektórych książkach tematyczne materiały do nauki, np. Do książki "Baby Animals" jest cały pakiet zadań do nauki zwierzątek.

***


                           Free Kids BooksStrona, na którą zaglądamy już od dawna. Jest tu sporo książek z podziałem na toddlers, children i young adults. Zwykle korzystam z wyszukiwania według najpopularniejszych. Jakość zamieszczonych książek przeważnie jest ok. Nie trzeba się logować. Z działu toddlers polecam chociażby The Adventures of Supercow lub World Famous Nursery Rhymes. A z działu children  - Bugs by Numbers lub książeczki z  serii Tiny Thoughts. Oprócz książek na tej stronie można znaleźć trochę materiałów edukacyjnych, w tym do nauki alfabetu.

***

Na tej stronie jest spory wybór książek dla dzieci w wieku 3-11 lat, które czytane są przez narratora. Aby z nich korzystać potrzebny będzie flash player. Książki oznaczone "e" są darmowe. Dodatkowo stronka oferuje różne zadania do przeczytanych treści. Można też przeglądać strony z ilustracjami większości książek. Przy niektórych książkach na ekranie nie pojawiają się litery, a tylko słychać głos narratora. Z książek dostępnych na stronie mogą korzystać różne grupy wiekowe. Dostępne po zalogowaniu.
***

Autor takich tytułów jak "The Paper Bag Princess" czy "Love you forever" zamieścił online 50 napisanych przez siebie książek dostępnych w wersji audio i w wersji do pobrania. Bardzo miła stronka, na której starszy pan czyta swoje małe dzieła.

***Z tej internetowej księgarni możemy po zalogowaniu pobrać wiele książeczek dla dzieci. W oknie wyszukiwania na górze strony należy wpisać "Nook kids read to me", po czym wybrać "Sort by Price Low to High" - wtedy pokaże nam się kilkadziesiąt darmowych pozycji. Warto zajrzeć.

***

Na tej stronie mamy bardzo wiele dostępnych do pobrania darmowych e-booków dla dzieci i młodzieży.
***

Project Gutenberg oferuje bardzo pokaźną liczbę klasyków literatury, także dziecięcej. Do czytania online lub pobrania. Wiele z książek występuje w formacie html, tylko z tekstem. Dla starszych dzieci lub do czytania na głos.  

                                                                                   ***


Last but not least:Świetna inicjatywa blogerów dziecięcych, którą właśnie odkryłam. Każdego miesiąca w roku szkolnym 2014-2015 (oprócz grudnia) udostępniana będzie jedna z trzech zapowiadanych książek znanego autora. Podane są daty, kiedy można "upolować" daną książkę z całym pakietem tematycznych zadań dla dzieciaków. Najbliższy dzień to 13. listopada. My dołączamy!Zatem...miłego czytania/słuchania :)


0 komentarze:

Prześlij komentarz