sobota, 20 września 2014

Super CD


Przedstawiam Wam płytę CD z piosenkami po angielsku.
Nie jest to pierwsza lepsza płyta, ale chyba najlepsza jaka istnieje na rynku. 30 popularnych piosenek angielskich, bez udziwnień, w prostych przyjemnych aranżacjach, które nawet dają się słuchać przez dłuższą chwilę w samochodzie :)


O ile znajdziemy wiele różnych książek i filmów dobrej jakości, wśród płyt nie ma aż takiego wyboru. Przetestowałyśmy z Klarą kilka różnych płyt i ta jest jak na razie zdecydowanie numerem 1.

Problem jest taki, że jest to płyta wydawana w Niemczech. Tylko na okładce opis jest w języku niemieckim, reszta, czyli tytuły piosenek i ich teksty są po angielsku.
Do płyty dołączona jest ładnie wydana książeczka ze słowami piosenek.

   Co ważne, wykonania są naprawdę przyzwoite, z prostą, ale miłą aranżacją, śpiewane poprawnie        przez osoby dorosłe. Do tej pory trafiałam głównie na płyty z piosenkami śpiewanymi przez dzieci,    nieraz nawet przez polskie dzieci. Można łatwo wyobrazić sobie jak to brzmiało:)


Płytka wygląda tak:

Gdzie dostać taką płytkę? Mnie zamówiła ją online przyjaciółka mieszkająca w Niemczech  - płytka przyszła na mój adres i z przesyłką kosztowała ok 60 zł. 
Wystarczy, że ktoś kto zna niemiecki zamówi ją Wam w sklepie internetowym lub poproście rodzinę albo znajomych stamtąd :)


MOJA OCENA: 5/5

Odsyłam do przykładowych piosenek z płyty. Jest ich w sieci całkiem sporo. Znalazłam 15 z 30 dostępnych na płycie. Filmiki nie mogą poszczycić się grafiką, za to duży plus za aranżację.


Incy Wincy Spider


The wheels on the busHead, shoulders, knees and toesHickory Dickory Dock


Mary had a little lamb


The alphabet song


Baa Baa Black Sheep


If you're happy and you know it


Five little ducks


Old Macdonald had a farm


Little Miss Muffet


I am the music man


A hole in the bucket


My Bonnie


Twinkle twinkle little star

0 komentarze:

Prześlij komentarz